ONLINE SHOP
Eviniz Patchwork İle Renklensin

Tasarım gücünü modanın son trendleriyle buluşturan Reform Halı, yaklaşan sonbahar günlerinde içinizi ısıtan mekanlar oluşturmaya devam ediyor. Geniş koleksiyonları ile kaliteyi ve estetiği herkesin ulaşabileceği bir hale dönüştüren Reform Halı'nın Patchwork Koleksiyonu, sıradışı dekorasyon modasını evlerinize taşıyacak.

Kadınların modaya ve şıklığa verdiği önemden esinlenerek tasarlanan Patchwork Koleksiyonu renk, desen ve gösterişi sevenlerin tam da aradığı türden... Farklı kültürleri ve zamanları yansıtan el emeği eski halıların yeniden değer kazanarak muhteşem birer tasarıma dönüştüğü Reform Halı Patchwork Koleksiyonu, detaycı yaklaşımı ile tüm dikkatleri üzerine çekecek. İlmekleri moda ile buluşturan, değişik parçaların birleşimi ile ortaya çıkan birbirinden özel halılar, tarzının tüm ayırt ediciliğiyle Reform Halı'da. Patchwork halılar, bu sezonun dekoratif aksesuarlarının adeta can damarı olacak dikkat çekici renkleri ve göz alıcı desenleri ile eviniz modaya sıra dışı ayak uyduracak.

Cesaretin, gençliğin ve yaşam enerjisinin evlerinize yansımasını istiyorsanız, Reform Halı, Patchwork Koleksiyonu tam da sizlere göre. Evinize renk katacak Reform Halı Patchwork Koleksiyonu, hayatınızda da daha büyük yer kaplayacak.

Halıda Reform Evinize de Reform'u Getiriyor

Türk halı sektöründe 50 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Özipek Grubu’nun 2003 yılında kurulan ödüllü markası Reform Halı, ABD, Kanada, Almanya, Yunanistan, Belçika ve İtalya’dan sonra şimdi on seçkin koleksiyonu ile Türkiye'de.

Muhteşem motif zenginliği ve Türk düğümü olarak adlandırılan özel dokuma tekniği ile yüzyıllardır en önemli sanat eserleri arasında yer alan Türk halı sanatı, Reform Halı ile dünyadaki eski önemine yeniden kavuşuyor.

Geçtiğimiz yıllarda dünyanın en önemli halı ödülleri arasında yer alan Amerıca’s Magnificent Carpet Award (Amerika Muhteşem Halı Ödülü) ödülünü iki yıl üst üste kazanan ilk ve tek Türk makine halısı üreticisi olan Reform Halı bu ödülü dünyada ilk defa el halısı görünümlü makina halısı üretimi ile elde etti.

Halihazırda Çırağan Koleksiyonu olarak adlandırılan bu halılarda kullanılan %100 Yeni Zelanda Yünü’nden yapılan ipler birebir el halısı dokumasında kullanılan çile boyama metodlarına sadık kalınarak üretilmektedir. Özel tezgahlarda dokunan halılar tüm el halılarında uygulanan teknik ile tek tek yıkanmakta, kurutulmakta ve gerilmektedir.

Ayrıca bu koleksiyondaki halıların saçakları özel bir itina ile el düğümü atılarak tamamlanmaktadır.Bu sayede pahalı el halılarının görünümünü daha ekonomik fiyatlar ile evlerde görmek münkün olmakta.

Reform Halı'nın yan kuruluşu olduğu Özipek Halı da 1992 yılında santimetre kareye 576 (24x24) ilmek sığdırarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ilk ve tek Türk ipek halı üreticisi olmayı başarmıştı. Daha sonra 676 (26x26), 784 (28x28) ve 900 (30x30) ilmek sıklıklarına ulaşan Özipek günümüzde 1600 (40x40) adet ilmeği 1 santimetre kareye sığdırmayı başarmıştır.

Bu haklı başarılara imza atan ailenin genç markası Reform Halı 2010 yılı başında radikal bir karar alarak Türk perakende sektörüne girmiş ve 5 ay gibi çok kısa bir sürede 8 mağazaya ulaşmıştır.  Başta Çamlıca - Çengelköy, 212 AVM, Kent Meydanı AVM gibi seçkin noktalarda showroom açan firma sadece makine halısı değil aynı zamanda en nadide el halısı ürünlerini de müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

Uzmanlar tarafından dahi el halısından güçlükle ayırt edilen kalitede ürettiği klasik Osmanlı motiflerinden oluşan makine halılarını Çırağan Koleksiyonu'nda toplayan Reform Halı'nın evinizin dekorasyonunu zenginleştirecek birbirinden özel el halı koleksiyonları da göz dolduruyor.

Reform Halı'da, modern ev dekorasyonlarının yükselen trendi shaggy halıları koleksiyonu Milano'dan, klasik motifleri günümüz makine halılarına taşıyan Gülhane Koleksiyonu'na kadar birçok seçeneği bulabileceksiniz.

Sadece makine halıları ile değil, ürettiği el halıları ile de öne çıkan Reform Halı, ipeksi yumuşaklığı ve zengin renkleri barındıran Arya Koleksiyonu'nu el halısında modern halı çizgilerini arayanlar için üretiyor. Dünyanın en iyi yünleri olarak kabul edilen Yeni Zelanda yünleri ile yoğun ipeğin kullanıldığı Elisee Koleksiyonu ile de Reform Halı, el halılarındaki kalite çıtasını yükseğe taşıyor.

Reform Halı, eviniz için doğru halının seçiminde sizlere makine halılarında Gülhane, Gümüş ve Çırağan Koleksiyonları ile, isimsiz sanatçıların eserleri olan el halılarında ise Nepal, Milano, Bolero, Arya, Beljik, Uşak ve Elisee Koleksiyonları ile birbirinden farklı tasarımlar sunuyor.

Yüzyıllardır Dünyadaki asil ailelerin saraylarında yer vermek için yarıştığı Türk halıları, Reform Halı ile artık evlerimize geliyor. Geçtiğimiz Eylül ayında en büyük ve altıncı adımı olan Çengelköy konsept mağazasını açan

Reform Halı, geniş koleksiyonları ile kaliteyi herkesin ulaşabileceği hale getirdi. Konsept mağaza, uluslararası birçok koleksiyoncunun da yakından takip ettiği, Dünyaca ünlü Özipek Halı'nın  Türkiye'deki ilk satış noktası olma özelliğini taşıyor.

içerik